bison 3.1.90 - en to nl translation catalogue (174 entries)

en:     Conflict between rule %d and token %s resolved as an error
nl:     Conflict tussen regel %d en token %s is opgelost als een fout

en:     Conflict between rule %d and token %s resolved as reduce
nl:     Conflict tussen regel %d en token %s is opgelost als reductie

en:     Conflict between rule %d and token %s resolved as shift
nl:     Conflict tussen regel %d en token %s is opgelost als shift

en:  at %s
nl:  op %s

en:  on left:
nl:  links:

en:  on right:
nl:  rechts:

en: $$ for the midrule at $%d of %s has no declared type
nl: $$ voor de midregel op $%d van %s heeft geen gedeclareerd type

en: $$ of %s has no declared type
nl: $$ van %s heeft geen gedeclareerd type

en: $%s of %s has no declared type
nl: $%s van %s heeft geen gedeclareerd type

en: $default
nl: $standaard

en: %%define variable %s redefined
nl: %%define van variabele %s is opnieuw gedefinieerd

en: %%empty on non-empty rule
nl: %%empty op niet-lege regel

en: %%expect-rr applies only to GLR parsers
nl: %%expect-rr is enkel van toepassing op GLR-parsers

en: %d nonterminal useless in grammar | %d nonterminals useless in grammar
nl[0]: %d niet-eindsymbool is nutteloos in de grammatica
nl[1]: %d niet-eindsymbolen zijn nutteloos in de grammatica

en: %d reduce/reduce conflict | %d reduce/reduce conflicts
nl[0]: %d reductie/reductie-conflict
nl[1]: %d reductie/reductie-conflicten

en: %d rule useless in grammar | %d rules useless in grammar
nl[0]: %d regel is nutteloos in de grammatica
nl[1]: %d regels zijn nutteloos in de grammatica

en: %d shift/reduce conflict | %d shift/reduce conflicts
nl[0]: %d shift/reductie-conflict
nl[1]: %d shift/reductie-conflicten

en: %s affects only GLR parsers
nl: %s is enkel van toepassing op GLR-parsers

en: %s home page: <%s>.
nl: Webpagina van '%s': <%s>

en: %s must be followed by positive number
nl: %s moet gevolgd worden door een positief getal

en: %s redeclaration for %s
nl: %s-herdeclaratie voor %s

en: %s redeclaration for <%s>
nl: %s-herdeclaratie voor <%s>

en: %s subprocess
nl: subproces %s

en: %s subprocess failed
nl: subproces %s is mislukt

en: %s subprocess got fatal signal %d
nl: subproces %s ontving het fatale signaal %d

en: %s: cannot open
nl: kan '%s' niet openen

en: %s: invalid language
nl: %s: ongeldige taal

en: %s: invalid option -- '%c'
nl: %s: ongeldige optie -- '%c'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '%s%s' staat geen argument toe

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
nl: %s: optie '%s%s' is niet eenduidig

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
nl: %s: optie '%s%s' is niet eenduidig; mogelijkheden zijn:

en: %s: option '%s%s' requires an argument
nl: %s: optie '%s%s' vereist een argument

en: %s: option requires an argument -- '%c'
nl: %s: optie vereist een argument -- '%c'

en: %s: undefined %%define variable %s
nl: %s: ongedefinieerde %%define van variabele %s

en: %s: unrecognized option '%s%s'
nl: %s: onbekende optie '%s%s'

en: '
nl: ’

en: , cannot be accessed from midrule action at $%d
nl: , kan niet bereikt worden vanuit midregel-actie op $%d

en: , hiding %c
nl: , verstopt %c

en: // Generated by %s.
    // Report bugs to <%s>.
    // Home page: <%s>.
nl: // Gegenereerd door %s.
    // Meld programmafouten aan <%s>.
    // Webpagina: <%s>.

en: CPU system
nl: CPU (systeem)

en: CPU user
nl: CPU (gebruiker)

en: Execution times (seconds)
nl: Uitvoeringstijden (in seconden)

en: For complete documentation, run: info bison.
nl: Voor volledige documentatie, zie: 'info bison'.

en: General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>.
nl: Algemene hulp bij gebruik van GNU-software: <http://www.gnu.org/gethelp/>

en: Generate a deterministic LR or generalized LR (GLR) parser employing
    LALR(1), IELR(1), or canonical LR(1) parser tables.  IELR(1) and
    canonical LR(1) support is experimental.
nl: Genereert een deterministische of een gegeneraliseerde LR-parser (GLR)
    die gebruik maakt van LALR(1), IELR(1) of canonieke LR(1)-parsertabellen.
    Ondersteuning voor IELR(1) en canonieke LR(1) is nog experimenteel.

en: Grammar
nl: Grammatica

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
nl: Een verplicht argument bij een lange optie geldt ook voor de korte vorm.

en: Nonterminals useless in grammar
nl: Niet-eindsymbolen die nutteloos zijn in de grammatica

en: Nonterminals, with rules where they appear
nl: Niet-eindsymbolen, met de regels waarin ze voorkomen

en: Output:
          --defines[=FILE]       also produce a header file
      -d                         likewise but cannot specify FILE (for POSIX Yacc)
      -r, --report=THINGS        also produce details on the automaton
          --report-file=FILE     write report to FILE
      -v, --verbose              same as '--report=state'
      -b, --file-prefix=PREFIX   specify a PREFIX for output files
      -o, --output=FILE          leave output to FILE
      -g, --graph[=FILE]         also output a graph of the automaton
      -x, --xml[=FILE]           also output an XML report of the automaton
                                 (the XML schema is experimental)
nl: Uitvoer:
          --defines[=BESTAND]    ook een header-bestand genereren
      -d                         idem, maar er kan geen bestand opgegeven worden
                                   (voor POSIX Yacc)
      -r, --report=DINGEN        ook details over de automaat genereren
          --report-file=BESTAND  het rapport naar BESTAND schrijven
      -v, --verbose              hetzelfde als '--report=state'
      -b, --file-prefix=PREFIX   de uitvoerbestandsnamen deze PREFIX geven
      -o, --output=BESTAND       uitvoer naar BESTAND schrijven
      -g, --graph[=BESTAND]      ook een graaf van de automaat genereren
      -x, --xml[=BESTAND]        ook een XML-rapport over de automaat genereren
                                   (het XML-schema is experimenteel)

en: POSIX Yacc does not support typed midrule actions
nl: POSIX Yacc ondersteunt geen midregel-acties met een type

en: POSIX Yacc forbids dashes in symbol names: %s
nl: POSIX Yacc verbiedt koppeltekens in symboolnamen: %s

en: Parser:
      -L, --language=LANGUAGE          specify the output programming language
      -S, --skeleton=FILE              specify the skeleton to use
      -t, --debug                      instrument the parser for tracing
                                       same as '-Dparse.trace'
          --locations                  enable location support
      -D, --define=NAME[=VALUE]        similar to '%define NAME "VALUE"'
      -F, --force-define=NAME[=VALUE]  override '%define NAME "VALUE"'
      -p, --name-prefix=PREFIX         prepend PREFIX to the external symbols
                                       deprecated by '-Dapi.prefix=PREFIX'
      -l, --no-lines                   don't generate '#line' directives
      -k, --token-table                include a table of token names
nl: Parser:
      -L, --language=TAAL               de te gebruiken programmeertaal
      -S, --skeleton=BESTAND            het te gebruiken skeletbestand
      -t, --debug                       de parser geschikt maken voor debugging;
                                          hetzelfde als '-Dparse.trace'
          --locations                   symboollocaties bijhouden
      -D, --define=NAAM[=WAARDE]        hetzelfde als '%define NAAM "WAARDE"'
      -F, --force-define=NAAM[=WAARDE]  '%define NAAM "WAARDE"'
      -p, --name-prefix=PREFIX          externe symboolnamen deze PREFIX geven;
                                          tegenwoordig '-Dapi.prefix=PREFIX'
      -l, --no-lines                    geen '#line'-directieven genereren
      -k, --token-table                 ook een tabel van token-namen genereren

en: Report bugs to <%s>.
nl: Rapporteer gebreken in het programma aan <%s>.

en: Report translation bugs to <http://translationproject.org/team/>.
nl: Meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: Rules useless in grammar
nl: Regels die nutteloos zijn in de grammatica

en: Rules useless in parser due to conflicts
nl: Regels die wegens conflicten nutteloos zijn in de grammatica

en: State %d
nl: Toestand %d

en: State %d
nl: Toestand %d

en: THINGS is a list of comma separated words that can include:
      'state'        describe the states
      'itemset'      complete the core item sets with their closure
      'lookahead'    explicitly associate lookahead tokens to items
      'solved'       describe shift/reduce conflicts solving
      'all'          include all the above information
      'none'         disable the report
nl: DINGEN is een door komma's gescheiden lijst van woorden;  geldige woorden zijn:
      'state'        de toestanden van de automaat beschrijven
      'itemset'      de verzamelingen van kern-items vervolledigen met hun closures
      'lookahead'    look-ahead tokens expliciet associëren met items
      'solved'       het oplossen van shift/reductie-conflicten beschrijven
      'all'          alle bovengenoemde informatie produceren
      'none'         de rapportering uitschakelen

en: Terminals unused in grammar
nl: Eindsymbolen die niet gebruikt worden in de grammatica

en: Terminals, with rules where they appear
nl: Eindsymbolen, met de regels waarin ze voorkomen

en: The same is true for optional arguments.
nl: Hetzelfde geldt voor optionele argumenten.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
nl: Dit is vrije software; zie de programmatekst voor de kopieervoorwaarden.
    Er is GEEN garantie; zelfs niet voor VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID
    VOOR EEN BEPAALD DOEL.

en: Try '%s --help' for more information.
nl: Typ '%s --help' voor meer informatie.

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: Usage: %s [OPTION]... FILE
nl: Gebruik:  %s [OPTIE...] BESTAND

en: Valid arguments are:
nl: Geldige argumenten zijn:

en: Warning categories include:
      'midrule-values'    unset or unused midrule values
      'yacc'              incompatibilities with POSIX Yacc
      'conflicts-sr'      S/R conflicts (enabled by default)
      'conflicts-rr'      R/R conflicts (enabled by default)
      'deprecated'        obsolete constructs
      'empty-rule'        empty rules without %empty
      'precedence'        useless precedence and associativity
      'other'             all other warnings (enabled by default)
      'all'               all the warnings except 'yacc'
      'no-CATEGORY'       turn off warnings in CATEGORY
      'none'              turn off all the warnings
      'error[=CATEGORY]'  treat warnings as errors
nl: Mogelijke SOORTen waarschuwingen:
      'midrule-values'  midregelwaarden die niet gezet of gebruikt worden
      'yacc'            dingen die niet compatibel zijn met POSIX Yacc
      'conflicts-sr'    S/R-conflicten (standaard ingeschakeld)
      'conflicts-rr'    R/R-conflicten (standaard ingeschakeld)
      'deprecated'      verouderde constructies
      'empty-rule'      lege regels zonder %empty
      'precedence'      nutteloze voorrang en associativiteit
      'other'           alle andere waarschuwingen (standaard ingeschakeld)
      'all'             alle waarschuwingen behalve 'yacc'
      'no-SOORT'        geen waarschuwingen van deze SOORT
      'none'            helemaal geen waarschuwingen
      'error[=SOORT]'   (deze) waarschuwingen als fouten beschouwen

en: Written by Robert Corbett and Richard Stallman.
nl: Geschreven door Robert Corbett en Richard Stallman.

en: _open_osfhandle failed
nl: _open_osfhandle() is mislukt

en: `
nl: ‘

en: accept
nl: accepteer

en: accepted value: %s
nl: geaccepteerde waarde: %s

en: ambiguous argument %s for %s
nl: argument %s voor %s is niet eenduidig

en: ambiguous reference: %s
nl: niet-eenduidige referentie: %s

en: an identifier expected
nl: een identifier werd verwacht

en: cannot close file
nl: kan bestand niet sluiten

en: cannot create pipe
nl: kan geen pijp aanmaken

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
nl: kan bestandsdescriptor %d niet herstellen: dup2() is mislukt

en: column number overflow
nl: kolomnummer loopt over

en: conflicting outputs to file %s
nl: conflicterende uitvoer naar bestand %s

en: conflicts: %d reduce/reduce
nl: conflicten: %d reductie/reductie

en: conflicts: %d shift/reduce
nl: conflicten: %d shift/reductie

en: conflicts: %d shift/reduce, %d reduce/reduce
nl: conflicten: %d shift/reductie, %d reductie/reductie

en: deprecated directive, use %s
nl: verouderd directief;  gebruik %s

en: deprecated directive: %s, use %s
nl: verouderd directief %s;  gebruik %s

en: duplicated symbol name for %s ignored
nl: gedupliceerde symboolnaam voor %s wordt genegeerd

en: empty character literal
nl: leeg enkel letterteken

en: empty rule for typed nonterminal, and no action
nl: lege regel voor niet-eindsymbool met type, en geen actie

en: empty rule without %%empty
nl: lege regel zonder %%empty

en: error
nl: fout

en: error (nonassociative)
nl: fout (niet associatief)

en: explicit type given in untyped grammar
nl: expliciet type opgegeven in een typeloze grammatica

en: extra characters in character literal
nl: extra tekens in enkel letterteken

en: extra operand %s
nl: overtollige operand: %s

en: fatal error
nl: fatale fout

en: go to state %d
nl: ga naar toestand %d

en: input/output error
nl: invoer-/uitvoerfout

en: integer out of range: %s
nl: integer valt buiten bereik: %s

en: invalid argument %s for %s
nl: ongeldig argument %s voor %s

en: invalid character | invalid characters
nl[0]: ongeldig teken
nl[1]: ongeldig tekens

en: invalid character after \-escape: %s
nl: ongeldig teken na \-escape: %s

en: invalid character in bracketed name | invalid characters in bracketed name
nl[0]: ongeldig teken in omhaakte naam
nl[1]: ongeldig tekens in omhaakte naam

en: invalid directive: %s
nl: ongeldige directief: %s

en: invalid identifier: %s
nl: ongeldige identifier: %s

en: invalid null character
nl: ongeldig null-teken

en: invalid number after \-escape: %s
nl: ongeldig getal na \-escape: %s

en: invalid reference: %s
nl: ongeldige referentie: %s

en: invalid value for %%define Boolean variable %s
nl: ongeldige waarde voor %%define van booleaanse variabele %s

en: invalid value for %%define variable %s: %s
nl: ongeldige waarde voor %%define van variabele %s: %s

en: invalid version requirement: %s
nl: ongeldige versie-eis: %s

en: line number overflow
nl: regelnummer loopt over

en: memory exhausted
nl: geen geheugen meer beschikbaar

en: misleading reference: %s
nl: misleidende referentie: %s

en: missing %s at end of file
nl: %s ontbreekt aan einde van bestand

en: missing %s at end of line
nl: %s ontbreekt aan einde van regel

en: missing identifier in parameter declaration
nl: naam ontbreekt in parameterdeclaratie

en: missing operand
nl: ontbrekende operand

en: multiple %s declarations
nl: meerdere %s-declaraties

en: multiple language declarations are invalid
nl: meerdere talen opgeven is niet toegestaan

en: multiple occurrences of $%d with api.value.automove
nl: meerdere voorkomens van $%d met 'api.value.automove'

en: multiple skeleton declarations are invalid
nl: meerdere skeletten opgeven is niet toegestaan

en: no rules in the input grammar
nl: invoergrammatica bevat geen regels

en: nonterminal useless in grammar: %s
nl: niet-eindsymbool is nutteloos in de grammatica: %s

en: only midrule actions can be typed: %s
nl: alleen midregel-acties kunnen een type hebben: %s

en: only one %s allowed per rule
nl: slechts één %s is toegestaan per regel

en: possibly meant: %c
nl: betekent misschien: %c

en: previous declaration
nl: eerdere declaratie

en: previous declaration for %s
nl: eerdere declaratie voor %s

en: previous definition
nl: eerdere definitie

en: redefining user token number of %s
nl: herdefinitie van het door de gebruiker gekozen tokennummer van %s

en: reduce using rule %d (%s)
nl: reduceren via regel %d (%s)

en: reduce/reduce conflicts: %d found, %d expected
nl: reductie/reductie-conflicten: %d gevonden, %d verwacht

en: refers to: %c%s at %s
nl: refereert aan: %c%s op %s

en: refusing to overwrite the input file %s
nl: geweigerd om invoerbestand %s te overschrijven

en: require bison %s, but have %s
nl: bison %s is vereist, maar heb %s

en: result type clash on merge function %s: <%s> != <%s>
nl: botsing tussen resultaattypes bij merge-functie %s: <%s> != <%s>

en: rule given for %s, which is a token
nl: regel opgegeven voor %s, dat een token is

en: rule is too long
nl: regel is te lang

en: rule useless in grammar
nl: regel is nutteloos in de grammatica

en: rule useless in parser due to conflicts
nl: regel is nutteloos in de grammatica wegens conflicten

en: shift, and go to state %d
nl: shift, en ga naar toestand %d

en: shift/reduce conflicts: %d found, %d expected
nl: shift/reductie-conflicten: %d gevonden, %d verwacht

en: start symbol %s does not derive any sentence
nl: uit startsymbool %s kan geen enkele zin afgeleid worden

en: stray '%s'
nl: losse '%s'

en: stray ',' treated as white space
nl: losse ',' wordt behandeld als witruimte

en: symbol %s given more than one literal string
nl: symbool %s krijgt meer dan één letterlijke string toegewezen

en: symbol %s is used, but is not defined as a token and has no rules
nl: symbool %s wordt gebruikt, maar is niet gedefinieerd als een token en heeft geen regels

en: symbol %s redeclared
nl: symbool %s opnieuw gedeclareerd

en: symbol %s used more than once as a literal string
nl: symbool %s wordt meer dan eens gebruikt als een letterlijke string

en: symbol not found in production before $%d: %.*s
nl: symbool niet gevonden in productie vóór $%d: %.*s

en: symbol not found in production: %.*s
nl: symbool niet gevonden in productie: %.*s

en: syntax error after '%c', expecting integer, letter, '_', '[', or '$'
nl: syntaxfout na '%c';  verwachtte een integer, letter, '_', '[', of '$'

en: the start symbol %s is a token
nl: het startsymbool %s is een token

en: the start symbol %s is undefined
nl: het startsymbool %s is niet gedefinieerd

en: token for %%prec is not defined: %s
nl: token voor %%prec is niet gedefinieerd: %s

en: too few arguments for %s directive in skeleton
nl: te weinig argumenten voor %s-directief in skelet

en: too many arguments for %s directive in skeleton
nl: te veel argumenten voor %s-directief in skelet

en: too many symbols in input grammar (limit is %d)
nl: te veel symbolen in de invoergrammatica (de limiet is %d)

en: type <%s> is used, but is not associated to any symbol
nl: type <%s> wordt gebruikt, maar is niet geassocieerd met enig symbool

en: type clash on default action: <%s> != <%s>
nl: botsing tussen types bij standaardactie: <%s> != <%s>

en: unclosed %s directive in skeleton
nl: onbeëindigde %s-directief in skelet

en: unexpected identifier in bracketed name: %s
nl: onverwachte identifier in omhaakte naam: %s

en: unset value: $$
nl: waarde niet gezet: $$

en: unused value: $%d
nl: waarde niet gebruikt: $%d

en: useless %s for type <%s>
nl: nutteloze %s voor type <%s>

en: useless associativity for %s, use %%precedence
nl: nutteloze associativiteit voor %s;  gebruik %%precedence

en: useless precedence and associativity for %s
nl: nutteloze voorrang en associativiteit voor %s

en: useless precedence for %s
nl: nutteloze voorrang voor %s

en: user token number %d redeclaration for %s
nl: herdeclaratie van door gebruiker gekozen tokennummer %d voor %s

en: wall clock
nl: verlopen tijd

en: warning
nl: waarschuwing

en: write error
nl: schrijffout
